lavka.pl | konsultacje, porady i terapie

konsultacje, porady i terapie psychologiczne, porady dietetyczne

jesteś tutaj: strona głównaterapia bodywork®trudności emocjonalne nie zawsze prowadzą do problemów

terapia bodywork®

trudności emocjonalne nie zawsze prowadzą do problemów

Przez wielu ludzi wizyta w gabinecie psychologa uważana jest za ostatnią deskę ratunku. Tak samo jak w przypadku chorób somatycznych i wizyty u lekarza do psychologa idziemy, kiedy objawy utrudniają nam prawidłowe funkcjonowanie. Dopóki dyskomfort spowodowany dolegliwością nie przekroczy granicy bólu, dopóty omijamy gabinet psychologa szerokim łukiem. W dalszym ciągu pośród niektórych osób pokutuje przekonanie, że psycholog podobnie jak szarlatan zacznie grzebać w duszy człowieka, narobi szkód. Niekiedy problem, z jakim się borykamy przytłacza nas, tracimy wiarę w możliwość znalezienia jakiegokolwiek wyjaśnienia. Odmawiamy sobie prawa do pomocy i wsparcia od specjalistów.

Wizyta u psychologa jest nie tylko ciekawym i pełnym emocji doświadczeniem. Jest także sposobem na poprawienie jakości swojego życia, odkryciem nowych sposobów radzenia sobie z problemami, które dotychczas wydawały się bez wyjścia. Wiele osób, które skorzystały z porady psychologicznej odkryło w sobie nowe, zaskakujące obszary. Gabinet psychologiczny to jedno z nielicznych miejsc, gdzie nie trzeba udawać. Niewskazane jest wręcz przybieranie maski, ponieważ terapeuta pracuje na materiale dostarczonym przez klienta. Psycholodzy zdają sobie sprawę, że otwarta komunikacja nie jest rzeczą prostą. Kontakty społeczne często narzucają nam role, w których czujemy się skrępowani i mamy poczucie, że nie jesteśmy sobą. Dlatego w gabinecie psychologicznym człowiek ma pełną swobodę w wyrażaniu swoich niekiedy trudnych emocji. Doświadczony psycholog stworzy odpowiednie warunki, aby wszystkie wykorzystywane w realnym świecie zasłony mające nas ochraniać mogły na jakiś czas być zastąpione przez szczere i pełne zrozumienia spotkanie dwojga ludzi.

Wizyta u psychologa nie pociąga za sobą konieczności podejmowania długotrwałej terapii. To klient decyduje jak długo chce się spotykać i z jakim problemem chce się zmierzyć. Terapeuta dysponując odpowiednimi narzędziami w postaci znajomości technik psychologicznych, umiejętności słuchania i otwartego komunikowania wspólnie z klientem pracuje nad znalezieniem najlepszego wyjścia z sytuacji. Poświęca swój czas, umiejętności i zaangażowanie, aby w pełni ukazać potencjał klienta.


Zatem, w jakich sytuacjach możesz skorzystać z konsultacji terapeutycznych?


- jeśli odczuwasz przedłużające się zmęczenie a nie wiesz co jest jego przyczyną
- jeśli czujesz, ze nie możesz wykonywać dotychczasowych zajęć w pełni sił
- jeśli Twoje ciało daje sygnały, że coś się dzieje
- jeśli coś się tak zagmatwało, że straciłeś jasność
- jeśli czujesz się rozdrażniony i wściekły i nie wiesz jak sobie z tym poradzić
- jeśli ciągle narzekasz i nie potrafisz odczuwać przyjemności
- jeśli nie umiesz dotrzeć do bliskiej Ci osoby
- jeśli martwi Cię zachowanie Twojego dziecka
- jeśli nie masz jasności czy Twoje dziecko przejawia objawy zaburzenia
- jeśli martwisz się o zdrowie bliskiej Ci osoby i nie wiesz jak do niej dotrzeć
- jeśli atmosfera w domu nie jest najlepsza i czujesz, że źle to na Ciebie wpływa
- kiedy Twój związek przechodzi kryzys i nie wiesz czy to normalne
- jeśli nie otrzymujesz odpowiedniego wsparcia ze strony bliskich Ci osób
W końcu, jeśli potrzebujesz porozmawiać w bezpiecznym i dobrym miejscu i kiedy nie masz, do kogo pójść po radę po prostu przyjdź i powiedz, co się dzieje w Twoim życiu.

Centrum jest miejscem, gdzie można odnaleźć odpowiedź na powyższe punkty. Oferuje wsparcie osobom dbających o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

serwis